Image

Plaats in de tijd

Lesidee van Monique Den Ouden · Voortgezet onderwijs · Meer details
Categorieën
Doelgroep
Individueel
Type
Oefening
Lesidee van
Gemaakt op
19 apr 2013

Brugklasleerlingen leren gebeurtenissen uit het verleden, met behulp van de Canon van Nederland, in  het juiste tijdvak te plaatsen. Daarbij maken ze gebruik van de kenmerkende aspecten.

Opdracht

Leerlingen krijgen tijdens de les een overzicht van de tien tijdvakken. En de volledige lijst van de kenmerkende aspecten. In de app "Canonkijker" gaan ze vervolgens op zoek naar de verhalen die passen bij de kenmerkende aspecten en het daaraan gekoppelde tijdvak.

Leerdoel

Aan het eind van deze les zijn de leerlingen in staat om diverse gebeurtenissen uit het verleden in het juiste tijdvak te plaatsen. Leerlingen kunnen de bijbehorende kenmerkende aspecten en begrippen er aan vast koppelen.

Voorwaarden

  • Kennis van de app en bediening ervan
  • Een papieren overzicht van de kenmerkende aspecten
  • Een papieren overzicht van de tijdvakken.
  • Een lokaal met internetverbinding.
  • Een lijstje van gebeurtenissen die in de Canonkijker vermeld zijn. Dit kan uitgesplitst zijn voor de provincie waarin men lesgeeft.

Stappenplan

  1. Zorg dat aan alle voorwaarden voldaan is
  2. Bespreek de opdracht met de leerlingen.
  3. Leerlingen krijgen 45 minuten de tijd om de lijst met verhalen compleet te maken.

Tip voor thuis

Met de Canonkijker kan je de verhalen per provincie bekijken.

Reageer op dit lesidee

Wil je reageren? Log in of meld je aan.

Wees niet verlegen

Schrijf de eerste reactie en laat Monique weten wat je van dit lesidee vindt.